CP00024R700KB14
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
616826
Description
RES 4.7 OHM 2W 10% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CP00024R700KB14 PDF
Type Description
Series:CP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4.7 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)