WW3JB390R
VIGOR # :
618230
Description
RES 390 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
WW3JB390R PDF
Type Description
Series:WW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:390 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)