CP000582R00KE663
VIGOR # :
620765
Description
RES 82 OHM 5W 10% AXIAL
DataSheet
CP000582R00KE663 PDF
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)