RWM06344701JS09E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
621502
Description
RESISTOR 4.7KOHM 8W 5% WIREWOUND
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RWM06344701JS09E1 PDF
Type Description
Series:RWM
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4.7 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):8W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.291" Dia x 1.327" L (7.40mm x 33.70mm)