CW010200R0JB12
VIGOR # :
622090
Description
RES 200 OHM 13W 5% AXIAL
DataSheet
CW010200R0JB12 PDF
Type Description
Series:CW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:200 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)