CMF605R2300FKEB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
624052
Description
RES 5.23 OHM 1W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF605R2300FKEB PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:5.23 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)