ROX7J120R
Manufacturer
VIGOR # :
624627
Description
RES 7W STD M/OX 5% 120R
DataSheet
ROX7J120R PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:120 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 1.260" L (8.50mm x 32.00mm)