RNF12FTC3K24
VIGOR # :
626779
Description
RES 3.24K OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
RNF12FTC3K24 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.24 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)