RNF18FTC4K70
VIGOR # :
628579
Description
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL
DataSheet
RNF18FTC4K70 PDF
Part Status:Active
Resistance:4.7 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)