CMF602K6700CEBF
VIGOR # :
628825
Description
RES 2.67K OHM 1W .25% AXIAL
DataSheet
CMF602K6700CEBF PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.67 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)