RSMF2JT4K30
VIGOR # :
632154
Description
RES 4.3K OHM 2W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF2JT4K30 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:4.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)