ROX5SJ22R
Manufacturer
VIGOR # :
663070
Description
RES 22.0 OHM 5W 5% AXIAL
DataSheet
ROX5SJ22R PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:22 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.315" Dia x 0.984" L (8.00mm x 25.00mm)