RSF100JB-73-16K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
663090
Description
RES 16K OHM 1W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RSF100JB-73-16K PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:16 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)