CA00021R300JS73
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
698446
Description
RES 1.3 OHM 2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CA00021R300JS73 PDF
Type Description
Series:CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)