PNP7WVJR-73-120R
VIGOR # :
749885
Description
RES 120 OHM 7W 5% AXIAL
DataSheet
PNP7WVJR-73-120R PDF
Type Description
Series:PNPV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:120 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)