RLR05C2050FRRE7
VIGOR # :
765563
Description
ERL-05 205 1% T-1 RLR05C2050FR R
DataSheet
RLR05C2050FRRE7 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:205 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)