RNF14BAC27K4
VIGOR # :
766495
Description
RES 27.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
DataSheet
RNF14BAC27K4 PDF
Part Status:Active
Resistance:27.4 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)