LR1LJR15
Manufacturer
VIGOR # :
784569
Description
RES 0.15 OHM 1/2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
LR1LJR15 PDF
Type Description
Series:LR, Neohm
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:150 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)