PTF65124R00BZEK
VIGOR # :
786436
Description
RES 124 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
DataSheet
PTF65124R00BZEK PDF
Type Description
Series:PTF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:124 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)