SFR16S0006042FA500
VIGOR # :
787303
Description
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
SFR16S0006042FA500 PDF
Type Description
Series:SFR16S
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:60.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)