MRS25000C1073FRP00
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
793678
Description
RES 107K OHM 0.6W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MRS25000C1073FRP00 PDF
Type Description
Series:MRS25
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:107 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)