PCF14JT3R30
VIGOR # :
793692
Description
RES 3.3 OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
PCF14JT3R30 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial, Radial Bend
Supplier Device Package:Panasert
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)