HPP3-4K5J8
Manufacturer
Riedon
VIGOR # :
795236
Description
RES 4.5K OHM 5% 3W AXIAL PULSE
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
HPP3-4K5J8 PDF
Type Description
Series:HPP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4.5 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.201" Dia x 0.500" L (5.10mm x 12.70mm)