SFR25H0002409JA500
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
798562
Description
RES 24 OHM 1/2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SFR25H0002409JA500 PDF
Type Description
Series:SFR25H
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:24 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)