CMF554K3500BEEA
VIGOR # :
802352
Description
RES 4.35K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
DataSheet
CMF554K3500BEEA PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.35 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)