SFR16S0002202JR500
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
802410
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SFR16S0002202JR500 PDF
Type Description
Series:SFR16S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)