LTO030F10000JTE3
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
803907
Description
RES 1K OHM 30W 5% TO220
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
LTO030F10000JTE3 PDF
Type Description
Series:LTO 30
Package:Tube
Part Status:Active
Resistance:1 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):30W
Composition:Thick Film
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)