CMF502K7000JNEB
VIGOR # :
815291
Description
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
CMF502K7000JNEB PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.7 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)