SFR2500004421FR500
VIGOR # :
817882
Description
RES 4.42K OHM 0.4W 1% AXIAL
DataSheet
SFR2500004421FR500 PDF
Type Description
Series:SFR25
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:4.42 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)