RLR32C6490FMRE8
VIGOR # :
820894
Description
ERL-32 649 1% T-1 RLR32C6490FM R
DataSheet
RLR32C6490FMRE8 PDF
Part Status:Active
Resistance:649 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)