RN50E3651FRE6
VIGOR # :
820954
Description
RES 3.65K OHM 1/20W 1% AXIAL
DataSheet
RN50E3651FRE6 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.65 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)