CFM12JA620R
VIGOR # :
821473
Description
RES 620 OHM 1/2W 5% CF MINI
DataSheet
CFM12JA620R PDF
Type Description
Series:CFM
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:620 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)