CMF6547R500FKEK
VIGOR # :
823250
Description
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL
DataSheet
CMF6547R500FKEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:47.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)