RC12JT51R0
VIGOR # :
833569
Description
RES 51 OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
RC12JT51R0 PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:51 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)