MRS25000C6490FCT00
VIGOR # :
836927
Description
RES 649 OHM 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MRS25000C6490FCT00 PDF
Type Description
Series:MRS25
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:649 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)