CPCP0512R00FB32
VIGOR # :
853461
Description
RES 12 OHM 5W 1% RADIAL
DataSheet
CPCP0512R00FB32 PDF
Part Status:Active
Resistance:12 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)