Y607110R5000A9L
VIGOR # :
860079
Description
RES 10.5 OHM 0.3W 0.05% RADIAL
DataSheet
Y607110R5000A9L PDF
Part Status:Active
Resistance:10.5 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)