RNF14FAD56K2
VIGOR # :
877687
Description
RES 56.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
RNF14FAD56K2 PDF
Type Description
Series:RNF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:56.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)