CPCF058K300JE32
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
878677
Description
RES 8.3K OHM 5W 5% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CPCF058K300JE32 PDF
Type Description
Series:CPCF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:8.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)