SFR2500003309JR500
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
886678
Description
RES 33 OHM 0.4W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SFR2500003309JR500 PDF
Type Description
Series:SFR25
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:33 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)