CPR203R600JE10
VIGOR # :
886705
Description
RES 3.6 OHM 20W 5% RADIAL
DataSheet
CPR203R600JE10 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.6 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):20W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)