RNX12550M0FKR7
VIGOR # :
888888
Description
RES 50M OHM 1% 3W AXIAL
DataSheet
RNX12550M0FKR7 PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:50 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 1.290" L (3.56mm x 32.77mm)