LVM10JB30L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
893412
Description
RES 0.03 OHM 10W 5% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
LVM10JB30L0 PDF
Type Description
Series:LVM
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:30 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Metal Foil
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.634" L x 0.480" W (16.10mm x 12.19mm)
Height - Seated (Max):1.433" (36.40mm)