
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PWR221T-30 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 750 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 30W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C |
| Package / Case: | TO-220-2 Full Pack |
| Supplier Device Package: | TO-220-2 |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.760" (19.30mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of PWR221T-30-7500F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL
RES 2.49K OHM 1/8W .5% AXIAL
RES 357K OHM 1W 1% AXIAL
RESISTORS
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
TERM BLOCK 20POS 35DEG 5MM PCB
TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 60YDS