RWR82S3R32FPS70
VIGOR # :
899429
Description
RES 3.32 OHM 1.5W 1% AXIAL
DataSheet
RWR82S3R32FPS70 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.32 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:P (0.1%)