CFR-50JB-52-130K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
899440
Description
RES 130K OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
CFR-50JB-52-130K PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:130 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-700ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)