CW0101R600JE73
VIGOR # :
900455
Description
RES 1.6 OHM 13W 5% AXIAL
DataSheet
CW0101R600JE73 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.6 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)