CMF208K2000GNEA
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
900463
Description
RES 8.2K OHM 1W 2% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF208K2000GNEA PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:8.2 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)