Y000764K0000B0L
VIGOR # :
904203
Description
RES 64K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
DataSheet
Y000764K0000B0L PDF
Part Status:Active
Resistance:64 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)