RC14JB1M10
Description
RES 1.1M OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
RC14JB1M10 PDF
Type Description
Series:RC
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:1.1 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)